Birileri seni izliyor farkında mısın ?

PENETRASYON SIZMA TESTİ


Sızma testi, sistemin güvenliğini değerlendirmek üzere gerçekleştirilen yetkilendirilmiş temsili bir siber saldırıdır.


Sızma Testi Neden Önemlidir?

Sızma testleri yasal olarak gerçekleştirilen testlerdir. Sızma testi mevcut olan bilişim sistemlerinde ki yapınızın üzerinde ki güvenlik açıklarını, zafiyetlerini ve sistemde ki boşlukların tespit edilmesi için yapılan kapsamlı testlerdir.

Sızma testleri uzman yetkili kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Sızma testleri müşterilerimizin test edilmesini istediği bilişim sistemlerinde gerçekleştirilmektedir. Sızma testinin esas amacı gerçekleşebilecek her olumsuz senaryonun hangi varyasyon ve şekillerde gerçekleşebileceği ve bu gerçekleşmelerin güvenlik üzerinde ki eksikliklerin tespitidir.Genel olarak ise sızma testlerinin genel amacı; güvenlik politikalarının tekrar gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi, iç ve dış etken tehlikelerin belirlenmesi, standart uyumluluk ve veri toplanması ve ağ sisteminin yeterliliklerinin test edilmesi ile ilgilidir.

Birileri sizi izlemeden önlem alın.

Penetrasyon Testleri

Deskport olarak uzman kadromuz ve gelişmiş teknoloji alt yapımız sayesinde sızma testi işlerinizi ve önlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Web Uygulama Testi

Ağ ve bilişim sistemlerinizde ki internet bağlantısı bulunan tüm yapılarında gerçekleştirmiş olduğumuz sızma testidir. Bu testte Mail, Dns, Web ve FTP gibi servislerin test işlemi gerçekleşmektedir. Yetkisiz hesap giriş denemelerinden güvenlik ve koruma zafiyetlerine kadar test edilmektedir.

Yerel Ağ (Network) Testi

İşletmenizin veya kurumun yerel ağ bağlantısı üzerinde gerçekleştirilen bu işlem ile ağ içerisinde gerçekleşecek tüm olaylar test edilmektedir. Bu testler sonucunda oluşan kritik güvenlik açıkları ve veri kaybının yanında finansal zararların oluşabileceğini ön gören senaryoları gerçekleştiren uzmanlarımız gerekli tedbirlerin hangi şartlarda sağlanacağı konusunda da bilgi vermektedir.

Mobil Testler

Akıllı telefonlar üzerinde gerçekleştirilen bu test işlemi ile android ve ios işletim sistemine sahip mobil uygulamaların güvenilirliği ve açıkları tespit edilmektedir. Bu testler hem dinamik hemde statik olarak oluşmaktadır. Test aşamasından uzmanlarımız gerekli raporlamaları hazırlar ve alınabilecek önlemler konusunda sizi bilgilendirir.

Bulut Sunucu Testleri

Fiziksel sunuculara çok daha fazla yük bindiği günümüzde bulut sunucular artık kaçınılmaz alternatif bir gerçek haline gelmiştir. Bulut sunucuların bu kadar yaygınlaşması ile beraber saldırganların ilk hedefinde yer almaktadır. Bulut sunucu testlerinde güvenlik zafiyetleri ve yapılandırma eksiklikleri gibi detaylı noktalarda ki sistemsel açıklar taranmaktadır.

Dos/DDos Testleri

Dos/DDos saldırıları bilinen en eski ve en çokta kullanılan ve tamamen kurumun yapısına zarar vermek amaçlı gerçekleştirilen bir saldırı çeşididir. Burada ki testin amacı olası bir Dos/DDos saldırısı altında internet sisteminizin servis dışı kalma durumunu belirleme ve alınabilecek önlemlerin hazırlanmasıyla ilgilidir.

Son Kullanıcı Testleri

Son kullanıcı testleri son günlerde yaygınca talep edilmekte olan bir test çeşididir. Bunun sebebi ise her zaman sistemin en zayıf halkasının insan faktörü olmasından kaynaklanmaktadır. Firma içerisinde görevli olan personeli hedef alan bu testler bilgi güvenliği ve zayıflıkları test etmek amaçlı uygulanmaktadır.

DESTEK

Deskport en zor anlarınızda yanınızda olacaktır.

Penetrasyon Sızma Testi ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.