Sızma Testi Neden Önemlidir?

Sızma testleri alanında uzman, bilgi güvenliği konusunda gerekli yeterliliğe sahip kişi ve kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Sızma testinin amacı; testin uygulanacağı kurum veya kuruluştaki " İç ve dış network ağı, Kullanmakta oldukları fiziksel ve bulut sunucuları, bu bulut sunucularda yer alan veritabanı, yazılım ve klasörlerin güvenliliği, güvenlik duvarının yapılandırma ayarlarının kontrolü, misafir ağları, güvenlik kameraları, son kullanıcı yani kurum içinde çalışmakta olan personellerin bilgisayarları ve kullandıkları yazılımlar mail uygulamalarındaki zaafiyetlerin tespit edilmesidir. Tespit edilen bu açıklar en kısa sürede kapatılmalıdır.


Sızma Penetrasyon Testi

PENETRASYON SIZMA TESTİ

Deskport olarak uzman kadromuz ve gelişmiş teknoloji alt yapımız sayesinde siber güvenlik önlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.
Burada ki güvenlik çözümlerinden sadece bir kaç tanesi eklenmiştir. Detaylı bilgi ve inceleme için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneririz.


Web Uygulama Testi

Ağ ve bilişim sistemlerinizde ki internet bağlantısı bulunan tüm yapılarında gerçekleştirmiş olduğumuz sızma testidir. Dns, Web ve FTP gibi servislerin test işlemi gerçekleşmektedir. Yetkisiz hesap giriş denemeleri test edilmektedir.

Yerel Ağ (Network) Testi

Test sonucunda oluşan kritik güvenlik açıkları ve veri kaybının yanında finansal zararların oluşabileceğini ön gören senaryoları gerçekleştiren uzmanlarımız, gerekli tedbirler konusunda bilgi vermektedir.

Mobil Cihaz ve Yazılım Testleri

Mobil cihaz ve yazılım testleri hem dinamik hemde statik olarak oluşmaktadır. Test aşamasından uzmanlarımız gerekli raporlamaları hazırlar ve tedbirler konusunda sizlere bilgi vermektedir.

Sunucu Testleri

Sunucuların bu kadar yaygınlaşması ile beraber saldırganların ilk hedefinde yer almaktadır. Sunucu testlerinde güvenlik zafiyetleri ve yapılandırma eksiklikleri gibi detaylı noktalarda ki sistemsel açıklar taranmaktadır.

Dos/DDos Testleri

Dos/DDos Testlerinin amacı olası bir Dos/DDos saldırısı altında internet sisteminizin servis dışı kalma durumunu göz önünde bulundurma ve bu saldırıya karşı alınabilecek önlemlerin hazırlanması sağlanmaktadır.

Son Kullanıcı Testleri

Sistemlerin her zaman en zayıf halkası insan faktörüdür. Bu nedenle görevli olan personeli hedef alan bu test sosyal mühendisliğinde içinde yer aldığı kapsamlı bir oltalama testi ile uygulanmaktadır.

KVKK'ya Uygun, Tüm Özellikler Bir Üründe! XLOG Güvenlik Duvarı

Ağı kontrol etmenizi ve hem zamandan kar etmenizi hem de yönetmenizi kolaylaştıran basit ve güçlü bir güvenliğe ihtiyacınız var. XLOG Ağ Güvenlik ve Loglama Sistemi UTM Güvenlik Duvarı'nda bunu ve daha fazlasını sunar.

XLOG Firewall Güvenlik Duvarı

Güvenlik Duvarı

Ağınıza yönelik saldırıları cihazlarınıza ulaşmadan önce engelleyen kolay yönetilebilir bir güvenlik duvarı. Port taramaları, SYN Saldırıları ve bir çok saldırı çeşitlerini otomatik önleyin.

IPS / IDS

Her paketin içeriğini, ağa girmeden önce IDS / IPS ile kötü amaçlı içerik açısından incelenir. Olası tehditleri durdurur aynı zamanda süresel bazda tekrar saldırı gelme ihtimaline karşı süreli olarak karantinaya alır.

5651 Loglama

Sistem üzerinde kaydedilen tüm log kayıtları Tubitak Zaman Damgası ile 5651 yasasına uygun 2 yıl süreyle imzalanarak cihaz üzerinde saklanır.

Hotspot

TC Kimlik / SMS / LDAP / OTEL / yazılımlarında doğrulayarak internete giriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede Ağınızdaki kullanıcıları 5651 kapsamına uygun bir şekilde log kayıtlarını almış olursunuz.

DETAYLI BİLGİ

ISO 27001
Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Hizmetlerimizi Uluslararası ISO 27001 Kalite Standartlarına Uygun Vermekteyiz.

ISO 27701
Kişisel Veri Yönetim Sistemi

Hizmetlerimizi Uluslararası ISO 27701 Kalite Standartlarına Uygun Vermekteyiz.

ISO 9001
Kalite Yönetim Sistemi

Hizmetlerimizi Uluslararası ISO 9001 Kalite Standartlarına Uygun Vermekteyiz.

Yeni Nesil Firewall Güvenlik Duvarı Çözümlerimiz

Firewall Çözümlerimiz BT güvenlik uzmanlarını bütçe, boyut veya karmaşıklıktan bağımsız olarak her kuruluş için uygun, geniş çapta konuşlandırılabileceğiniz, kurumsal ve üst düzeyde güvenlik ve tehdit görünürlük araçlarıyla ağlarından sorumlu tutan kapsamlı bir gelişmiş ağ güvenliği.

sophos firewall

Sophos Firewall

Fidye yazılımı, kripto madencilik, botlar, solucanlar, sızmalar, güvenlik gedikleri ve ileri düzey ısrarcı tehditler gibi en son ileri düzey tehlikelere karşı en iyi korumayı sunar.


ÜRÜNLERE GİT
sophos firewall

WatchGuard Firewall

Güçlü güvenlik, esnek yüksek bağlantı noktası yoğunluğu, yedekli güç kaynakları ve performans dağıtılmış hub ve bağlı tip dağıtım senaryoları için ideal çözümler haline getirir.


ÜRÜNLERE GİT
sophos firewall

Avrestor Firewall

AVRESTOR UTM ürünleriyle bir raf ürününden ziyade konfigürasyonu; ihtiyaçlarınıza ve alt yapınıza özel şekilde hazırlanmış, kapsamlı bir güvenlik ürününe sahip olursunuz.


ÜRÜNLERE GİT

Acronis Yedekleme Üst Düzey Güvenlik İlkesi!

Acronis Bulut Yedekleme kapsamlı, basit ve uygun maliyetli, yerel ve bulut yedekleme/kurtarma çözümüdür. Müşterilere veri koruma sorunlarını çözmek için sunulan bir hizmettir. Acronis AnyDATA Engine gücünden yararlanarak, herhangi bir kaynaktan gelen verileri yedekler ve herhangi bir hedefe ve sisteme kurtarır. Oldukça özelleştirilmiş, eksiksiz ve güvenilir bir hizmet sunar.

Acronis Bulut Yedekleme

İşletim Sistemi Desteği

Microsoft Windows® 10, Microsoft Windows Server® 2016 Tech Preview 4, VMware vSphere® 6, Linux® kernel (4.4'e kadar) ve Red Hat Enterprise Linux® 7.x işletim sistemleri için eksiksiz destek sağlar.

KVKK Yasasına Uygundur!

Acronis Yedekleme Kişisel Verilerin Korunması Kanununda yer alan ve veri işleyen sorumlularının verilerinin yurtiçinde tutması zorunluluğu kapsamındaki maddesine ve şartlarına uygundur.

Otomatik Hizmet Yönetimi

Acronis Bulut Yedeklemede, Firmalar aldığı veri yedeklerinin kotalarını ve yedekleme uyarılarını daha iyi yönetmelerine imkan vererek, onlara zaman kazandırır ve verilerini sağlıklı bir şekilde tutmalarına yardımcı olur.

Self Servis Yedekleme

Yedekleme işleminin ilerleyişini izleme, ajan kurulumunun ardından sadece tek bir tıklama ile makinaları koruma gibi özelliklerle son kullanıcıların yedekleme sürecini daha fazla kontrol edebilmesine imkan sağlar.

DETAYLI BİLGİ

%100 Tam Zamanlı Bulut Korumalı Antivirüs Çözümlerimiz

Geniş kapsamlı saldırıları durdurmak için sadece tek bir koruma yöntemini kullanmak yerine derinlemesine koruma yaklaşımını kullanarak rakipsiz bir çözüm sunuyoruz. “Artı Çözüm” olarak nitelendirildiğimiz bu ürünler, geleneksel ve modern teknikleri bir potada eritmektedir.

Sophos
Antivirüs

Intercept X, imzalara güvenmeden bilinen ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için gelişmiş yapay zeka kullanır.

AYRINTILAR

Kaspersky
Antivirüs

Tüm ağ iş istasyonları ve sunucuları için basit bir Web tarayıcısı aracılığıyla güvenlik ve ürün yükseltmelerinin merkezi yönetimi.

AYRINTILAR

Eset
Antivirüs

ESET, temel antivirüs yeteneklerinin çok ötesine geçen çok katmanlı teknolojiler kullanır. Tam zamanlı gerçek koruma sağlar.

AYRINTILAR
DESTEK

Deskport en zor anlarınızda yanınızda olacaktır.

Penetrasyon Sızma Testi ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.