Gelecek senin kontrolünde mi?

SİBER GÜVENLİK

Her saniye binlerce saldırı ve binlerce dolar kayıp yaşandığını biliyor musunuz?


Siber Güvenlik Neden Önemli?

Siber güvenlik alanında verilebilecek zararları saymakla bitiremeyiz dijital yaşam ve işlerimizin dijital platformlarda işletilmesi hız kazandıkça siber güvenlik hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. Siber güvenlik alanında son çalışmalara göre şirket bilgileri ve teklifler, uzaktan izlemeler, tıbbi bilgiler, finansal veriler gibi birçok kritik veri bu alanda çalınmakta ve kullanılmaktadır. Bu zararlı eğilim, bizlerin finansal ve tıbbi bilgilerimizi korumamız ve savunmaya gerekli önemi vermemiz için yeterde artar.

Bizim için siber güvenlik çünkü;

Dünyamız her an değişim yaşıyor bunu en yakın şekliyle işimizde kullandığımız teknolojiden hissedebiliyoruz.

Dijital dünya her an değişiyor, peki gerçek dünyamız da dijital dünyayla birlikte değişim geçirmiyor mu? Her yıl hükümetler, kamu kuruluşları, özel şirketler ve bireyle siber güvenlik alanında ek kaynak ayrımına yöneliyorlar. Şirketlerin ve sistemlerin siber güvenliğine bu kadar ek kaynak ayırmada önem vermesinin tek bir sebebi var " Kendi Geleceğini Korumak " bu yüzden endişelerini yenerek geleceğini güvence altına almak için buradayız.

Siber güvenlik ise oluşabilecek tüm saldırılara karşı bilgisayarları, sunucuları, mobil cihazları, elektronik sistemleri, ağları ve verileri kötü amaçlı saldırılardan koruma uygulamasıdır. Bilgi teknolojisi güvenliği veya elektronik bilgi güvenliği olarak da bilinir.

Siber Güvenlik

Siber Güvenlik

Dijital dünya sürekli değişiyor. Peki gerçek dünyamızda dijital dünyayla birlikte değişim geçirmiyor mu? Her yıl hükümetler, kamu kuruluşları, özel şirketler ve bireyler siber güvenlik alanında ek kaynak ayrımına yöneliyorlar. Şirketlerin ve sistemlerin siber güvenliğine bu kadar ek kaynak ayırmada önem vermesinin tek bir sebebi var; "Kendi Geleceğini Korumak" bu yüzden endişelerini yenerek geleceğini güvence altına almak için buradayız.

Önlem mi Yatırım mı ?

Siber güvenlik geleceğinizi garantilemek için bir yatırımdır. İşletmeler ve biz insalar geleceğimiz için derin planlamalar yaparken karşılaşacağımız güvenlik ve endişe verici unsurları göz ardı ederek planlama yapmak isteriz bunun tek bir sebebi var oda yeterince tehlikelere karşı hazır olmamak.

Siber Güvenlik Çözümlerimiz

Deskport olarak uzman kadromuz ve gelişmiş teknoloji alt yapımız sayesinde siber güvenlik önlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.
Burada ki güvenlik çözümlerinden sadece bir kaç tanesi eklenmiştir. Detaylı bilgi ve inceleme için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

DNS GÜVENLİĞİ

Bir adrese veya sisteme ulaşılabilmesini sağlayan tek yol DNS' ler ile sağlamaktadır. DNS Güvenliğinin üstüne düşülmediği durumlarda güvenli olmayan adres bağlantılarına erişim sağlanabilir ve bu adresler ciddi güvenlik açıkları oluşturabilir.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

E-postalar tüm iş akışımızın temel bir yapı taşı haline gelmiştir. E-posta yoluyla bir çok banka, sözleşme ve ihale işlemleri dahil kimlik işlemlerini gerçekleştiriyoruz. E-posta güvenliği dikkate alınmazsa zararlı yazılımların bir çok alana sızması ile karşı karşıya kalınır.

PENETRASYON TESTİ

Penetrasyon testleri gelişen bilgi dinamiklerinden dolayı sürekli tekrarlanması gereken bir işlemdir. Bu testlerin amacı güvenlik sistemlerini üst düzeyde sınamak ve sisteminize, yatırımınıza gelebilecek saldırılara karşı güvenlik açıklarını nedeniyle oluşabilecek kayıplarına engel olmaktır.

SALDIRI TESPİT VE ÖNLEME

Biz gelişiyoruz ama bilmelisiniz ki kötü amaçlı saldırganlarda gelişiyor. Kullanılan yöntem ve şekiller her geçen gün farklılaşarak geleneksel güvenlik koruma sistemlerinin üstesinden gelmeyi başarıyor. Bu yüzden Deskport saldırı tespit ve önleme sistemi (IPS) için güncel sistem ve bilgilerle önlem almaktadır.

VERİ SIZINTISI ÖNLEMLERİ

Şirket veya kamu kuruluşları için bir çok veri sızıntısı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları e-postalar, ekran görüntüleri ve ağ verileri üzerinden erişim çeşitleridir. Şirketler ve kurumlar için KVKK' da önemli bir kurumsal standart olarak belirlenen standartlarda çözümün oluşturulması ve takibinin gerçekleştirilmesidir.

SON KULLANICI GÜVENLİĞİ

Günümüzde ve gelecekte maruz kalacağımız bir çok son kullanıcıya saldırı yöntemleri gelişmektedir bunlardan bazıları fidye yazılımları, tehdit yazılımları ve bunların bir çok farklı varyasyonudur. Deskport standart son kullanıcı güvenlik önlemleri yerine kod analizleri, ağ atakları önleme ve veri sızıntısına karşı aldığı önlemlerle baş etmektedir.

Güvenli Bir Gelecek İçin;

Firewall Çözümlerimiz

Güvenlik duvarı ileri düzey ısrarcı tehditler gibi en son ileri düzey tehlikelere karşı en iyi korumayı sunar.

sophos firewall

Sophos Firewall

Fidye yazılımı, kripto madencilik, botlar, solucanlar, sızmalar, güvenlik gedikleri ve ileri düzey ısrarcı tehditler gibi en son ileri düzey tehlikelere karşı en iyi korumayı sunar.


ÜRÜNLERE GİT
sophos firewall

WatchGuard Firewall

Güçlü güvenlik, esnek yüksek bağlantı noktası yoğunluğu, yedekli güç kaynakları ve performans dağıtılmış hub ve bağlı tip dağıtım senaryoları için ideal çözümler haline getirir.


ÜRÜNLERE GİT
sophos firewall

Avrestor Firewall

AVRESTOR UTM ürünleriyle bir raf ürününden ziyade konfigürasyonu; ihtiyaçlarınıza ve alt yapınıza özel şekilde hazırlanmış, kapsamlı bir güvenlik ürününe sahip olursunuz.


ÜRÜNLERE GİT
%100 Tam Zamanlı Bulut Koruma!

Antivirüs Çözümlerimiz

Bulut alt yapısının, bulut erişiminin ve konfigürasyonların dünyanın en iyi koruması ile korunması.

Sophos
Antivirüs

Intercept X, imzalara güvenmeden bilinen ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için gelişmiş yapay zeka kullanır.

AYRINTILAR

Kaspersky
Antivirüs

Tüm ağ iş istasyonları ve sunucuları için basit bir Web tarayıcısı aracılığıyla güvenlik ve ürün yükseltmelerinin merkezi yönetimi.

AYRINTILAR

Eset
Antivirüs

ESET, temel antivirüs yeteneklerinin çok ötesine geçen çok katmanlı teknolojiler kullanır. Tam zamanlı gerçek koruma sağlar.

AYRINTILAR

AVRESPOT 5651 Yasasına Uygun HOTSPOT ve Loglama

AVRESPOT Hotspot Controller bulut merkezli yönetim imkanı sunan, kimlik doğrulaması üzerinden müşterilere veya çalışanlara verilen internet hizmetini 5651 nolu yasaya uygun şekilde loglayan bir hotspot çözümüdür. Örnek kullanım yerleri arasında; cafe, restoran, zincir mağaza ve ufak ofisler sayılabilir.

avrespot 5651 hotspot

Bilgi Güvenliğiniz

T.C.K.N. / Kullanıcı Adı-Parola İle Giriş: İsteğe bağlı olarak HOTSPOT ekranında T.C. no veya diğer kimlik doğrulama metotları ile internete bağlanma.

Hotspot Güvenliği

Cihaz üzerinden internete erişim sağlayacak kullanıcının öncesinde kendini doğrulaması. Otel, cafe gibi ortamlarda internete bağlanırken girdiğiniz tc kimlik numarası örnek gösterilebilir.

URL Filtreleme

Hotspot paneli üzerinden kategori bazlı dağılımlar oluşturarak, ağınızdaki kullanıcıların internet kullanımlarını denetleyebilirsiniz.

Yasal 5651 Loglma

5651 Yasası Yasal loglama: Kullanıcı logları toplanır, 5651 kanuna uygun olarak Avrespot’un coğrafi yedeli bulut sunucuları üzerinde zaman damgası ile imzalanarak %100 güvenli bulut ortamında saklanır.

DAHA DETAYLI BİLGİ
DESTEK

Deskport en zor anlarınızda yanınızda olacaktır.

Siber Güvenlik ile ilgili önlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.