Gelecek senin kontrolünde mi ?

SİBER GÜVENLİK

Her saniye binlerce saldırı ve binlerce dolar kayıp yaşandığını biliyor musunuz ?


Geleceği korumak nedir ?

Siber Güvenlik Neden Önemli ?

Siber güvenlik alanında verilebilecek zararları saymakla bitiremeyiz dijital yaşam ve işlerimizin dijital platformlarda işletilmesi hız kazandıkça siber güvenlik hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. Siber güvenlik alanında son çalışmalara göre şirket bilgileri ve teklifler, uzaktan izlemeler, tıbbi bilgiler, finansal veriler gibi bir çok kritik veri bu alanda çalınmakta ve kullanılmaktadır. Bu zararlı eğilim, bizlerin finansal ve tibbi bilgilerimizi korumamız ve savunmaya gerekli önemi vermemiz için yeterde artar.

Siber güvenlik ise oluşabilecek tüm saldırılara karşı bilgisayarları, sunucuları, mobil cihazları, elektronik sistemleri, ağları ve verileri kötü amaçlı saldırılardan koruma uygulamasıdır. Bilgi teknolojisi güvenliği veya elektronik bilgi güvenliği olarak da bilinir.

Gelecek senin için ne kadar güvenli ?

Bizim için siber güvenlik çünkü;
geleceğini koruyoruz.

Dünyamız her an değişim yaşıyor bunu en yakın şekliyle işimizde kullandığımız teknolojiden hissedebiliyoruz.

Dijital dünya her an değişiyor peki gerçek dünyamız da dijital dünyayla birlikte değişim geçirmiyor mu ? Her yıl hükümetler, kamu kuruluşları, özel şirketler ve bireyle siber güvenlik alanında ek kaynak ayrımına yöneliyorlar. Şirketlerin ve sistemlerin siber güvenliğine bu kadar ek kaynak ayırmada önem vermesinin tek bir sebebi var " Kendi Geleceğini Korumak " bu yüzden endişelerini yenerek geleceğini güvence altına almak için buradayız.

Bilmeni istediklerimiz var.

Siber Güvenlik

Dünyada her saniye binlerce siber saldırı gerçekleşiyor ve bu saldırıların tek bir amacı var " Sizden istediklerini almak ". Bu yazıyı okuduğunuz esnada maillerinize gerçekleşen bir saldırıyla göndermiş olduğunuz bir teklif dosyasının örneği çalınıyor olabilir. Siz geleceğe hazır mısınız ?

Gelecek ne kadar önemli ?

Önlem mi Yatırım mı ?

Siber güvenlik geleceğinizi garantilemek için bir yatırımdır. İşletmeler ve biz insalar geleceğimiz için derin planlamalar yaparken karşılaşacağımız güvenlik ve endişe verici unsurları göz ardı ederek planlama yapmak isteriz bunun tek bir sebebi var oda yeterince tehlikelere karşı hazır olmamak.

sizin için alabileceğimiz önlemler.

Siber Güvenlik Çözümlerimiz

Deskport olarak uzman kadromuz ve gelişmiş teknoloji alt yapımız sayesinde siber güvenlik önlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.
* Burada ki güvenlik çözümlerinden sadece bir kaç tanesi eklenmiştir. Detaylı bilgi ve inceleme için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

DNS GÜVENLİĞİ

Bir adrese veya sisteme ulaşılabilmesini sağlayan tek yol DNS' ler ile sağlamaktadır. DNS Güvenliğinin üstüne düşülmediği durumlarda güvenli olmayan adres bağlantılarına erişim sağlanabilir ve bu adresler ciddi güvenlik açıkları oluşturabilir.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

E-postalar tüm iş akışımızın temel bir yapı taşı haline gelmiştir. E-posta yoluyla bir çok banka, sözleşme ve ihale işlemleri dahil kimlik işlemlerini gerçekleştiriyoruz. E-posta güvenliği dikkate alınmazsa zararlı yazılımların bir çok alana sızması ile karşı karşıya kalınır.

PENETRASYON TESTİ

Penetrasyon testleri gelişen bilgi dinamiklerinden dolayı sürekli tekrarlanması gereken bir işlemdir. Bu testlerin amacı güvenlik sistemlerini üst düzeyde sınamak ve sisteminize, yatırımınıza gelebilecek saldırılara karşı güvenlik açıklarını nedeniyle oluşabilecek kayıplarına engel olmaktır.

SALDIRI TESPİT VE ÖNLEME

Biz gelişiyoruz ama bilmelisiniz ki kötü amaçlı saldırganlarda gelişiyor. Kullanılan yöntem ve şekiller her geçen gün farklılaşarak geleneksel güvenlik koruma sistemlerinin üstesinden gelmeyi başarıyor. Bu yüzden Deskport saldırı tespit ve önleme sistemi (IPS) için güncel sistem ve bilgilerle önlem almaktadır.

VERİ SIZINTISI ÖNLEMLERİ

Şirket veya kamu kuruluşları için bir çok veri sızıntısı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları e-postalar, ekran görüntüleri ve ağ verileri üzerinden erişim çeşitleridir. Şirketler ve kurumlar için KVKK' da önemli bir kurumsal standart olarak belirlenen standartlarda çözümün oluşturulması ve takibinin gerçekleştirilmesidir.

SON KULLANICI GÜVENLİĞİ

Günümüzde ve gelecekte maruz kalacağımız bir çok son kullanıcıya saldırı yöntemleri gelişmektedir bunlardan bazıları fidye yazılımları, tehdit yazılımları ve bunların bir çok farklı varyasyonudur. Deskport standart son kullanıcı güvenlik önlemleri yerine kod analizleri, ağ atakları önleme ve veri sızıntısına karşı aldığı önlemlerle baş etmektedir.

DESTEK

Deskport en zor anlarınızda yanınızda olacaktır.

Siber Güvenlik ile ilgili önlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.